Czym jest cera komputerowa ? Jak chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem komputerów ?

wpis w: Porady | 0

Codziennie spędzamy wiele godzin przed komputerem, niekiedy nawet 8-12, zarówno pracy, w domu, szkole, jak i środkach lokomocji. Czy zdajemy sobie sprawę, jaki to ma wpływ na kondycję cery ? Badania naukowe wykazały, że monitory mogą wywoływać kłopoty nie tylko ze wzrokiem. Powodem, dla którego okazują się szkodliwe są dwa czynniki – pole elektrostatyczne oraz wolne rodniki. Pole elektrostatyczne narusza balans skóry i powoduje podrażnienia oraz przyciąga pyłki kurzu unoszące się w powietrzu, natomiast wolne rodniki powodują przedwczesne starzenie. Promieniowanie może także się przyczyniać do powstawania przebarwień, wysuszenia, plamek, wysypki, reakcji alergicznych. 

Co więcej, pamiętajmy że komputerów używamy zazwyczaj w zamkniętych, klimatyzowanych pomieszczeniach, oświetlonych sztucznym światłem, bez dostępu do świeżego powietrza. Te czynniki dodatkowo mogą spowodować pogorszenie się kondycji cery, stając się przyczyną trądziku lub egzemy, a z biegiem czasu wszystko to razem wzięte sprawia, że nasza cera staje się wrażliwa.

Codzienna, intensywna praca przed komputerem ma wpływ na kondycję naszej skóry.
Codzienna, intensywna praca przed komputerem ma wpływ na kondycję naszej skóry.

Czy to dotyczy także Ciebie ?
Jeżeli zmagasz z problemami typowymi dla tzw. „skóry z niedoskonałościami”, powodem ich może być właśnie nadmierna ekspozycja na nieprzyjazne dla człowieka warunki panujące w zamkniętych pomieszczeniach w epoce PC-etów i laptopów. Jeżeli spędzasz dużo czasu w klimatyzowanych biurowcach, niemal bez przerwy wpatrujesz się w monitor i zauważasz, że stan Twojej skóry pozostawia wiele do życzenia, oznacza to, że najprawdopodobniej masz tzw. „cerę komputerową”.

Nie wszyscy możemy wybrać to, ile godzin pracujemy, w jakim miejscu i na jakim sprzęcie, ale spróbujmy pomóc sobie i uchronić naszą skórę.

Co zrobić, gdy pracujemy w zamkniętym pomieszczeniu ?

  • utrzymuj odpowiedni dystans od monitora (przynajmniej 60 cm) i czyść go regularnie,
  • stosuj ochronny krem przeciwdziałający utracie wilgoci przez skórę,
  • regularnie spryskuj twarz specjalnym tonikiem / spray’em, który pomoże zapobiec wysuszaniu skóry,
  • cały czas dostarczaj organizmowi płynów, najlepiej wody lub świeżo wyciskanych soków; unikaj słodkich, sztucznych napojów i kofeiny,
  • stosuj specjalne filtry do monitorów lub, jeżeli to możliwe, monitory LCD, aby ograniczyć promieniowanie,
  • jeżeli pracujesz trzymając laptop na udach, zaopatrz się w specjalną podkładkę separującą ciało od nagrzanego urządzenia,

Wskazówki dodatkowe:

  • Każdego dnia pozwól sobie na niewinną randkę z filiżanką zielonej herbaty. Zawarta w tym napoju prowitamina A, przekształocna w organizmie witaminę A, a także antyoksydanty pozwalają ograniczyć szkodliwy wpływ promieniowania komputerowego na skórę.
  • Staraj się dostarczyć organizmowi witaminę A, spożywając więcej warzyw takich jak, marchew czy kapusta. Zwiększenie spożycia owoców i warzyw pomoże w efektywnym wydaleniu toksyn przez organizm.

Czy wiesz, że toniki szwedzkiej marki WISE pozwalają na efektywną ochronę Twojej cery, gdy pracujesz przed komputerem ? Sprawdź! Te naturalne produkty, które możesz stosować nawet na makijaż pomogą Ci w trudnych chwilach, gdy nie możesz się oderwać od monitora.

Kliknij na  zdjęcie, żeby przejść do opisu produktu

WISE - nawilżający tonik do cery wrażliwej
WISE – nawilżający tonik do cery wrażliwej
WISE - nawilżający tonik do wszystkich typów skóry
WISE – nawilżający tonik do wszystkich typów skóry