Holistic BCAA suplement diety przyśpieszający anabolizm

wpis w: Aktualności, Suplementy | 0

Holistic BCAA

Suplement Diety, 300 g
Kraj pochodzenia: Szwecja

BCAA oznacza Branch Chained Amino Acids (aminokwasy rozgałęzione)

 

BCAA jest szczególnie potrzebna osobom, które dużo ćwiczą (zwłaszcza przy uprawianiu sportów wymagających dużego wysiłku siłowego). Produkt składa się z trzech aminokwasów, które są szybko przyswajalne przez mięśnie w trakcie ćwiczeń.

big_bcaa_holistic_L-leucyna_L-izoleucyna_L-walina_aminokwasy_rozga_zione

W odróżnieniu od proszków proteinowych lub pożywienia proteinowego, BCAA dociera do mięśni bez wcześniejszego przejścia przez metabolizm w wątrobie. Aminokwasy występują w wolnej formie i są bardzo szybko absorbowane.

 

Możesz spożywać BCAA przed treningiem, podczas lub zaraz po. Najlepszy efekt zapewnia jednak spożywanie BCAA na pusty żołądek przed treningiem.

 

Dzięki temu niezbędne składniki szybko dostają się to krwi i wraz z nią do komórek mięśniowych, gdzie usprawniają procesy syntezy białek oraz działają na układ hormonalny podnosząc stężenie związków anabolicznych w organizmie, co pozytywnie wpływ na regenerację po intensywnym treningu. Jest to najlepszy moment dla organizmu w którym efektywnie wykorzysta dostarczone aminokwasy – nakręcony przez wysiłek fizyczny metabolizm w szybki sposób je wykorzysta i przetransportuje do miejsca ich wykorzystania.

 

BCAA Holistic zawiera następujące aminokwasy: L-leucyna, L-izoleucyna, L-walina w stosunku 4:1:1. Holistic BCAA zawiera dużą ilość aminokwasu L-leucyny oraz jest wolny od cukru oraz innych węglowodanów.

 

Aminokwasy te pełnią w organizmie następujące funkcje:

  • przyśpieszają anabolizm (budowę masy mięśniowej), a hamują katabolizm (rozpad tkanki mięśniowej spowodowany przez trening wytrzymałościowy)
  • zwiększają wytrzymałość mięśni,
  • rzeźbią sylwetkę,
  • stymulują nerwy i hamują proces odczuwania bólu (właściwości neuromodulacyjne),
  • wpływają na aktywność neuroprzekaźników.

 

zawartość: 300g

Skład:

proszek BCAA 4:1:1 ( L-leucyna, L-izoleucyna, L-walina )

 

Zawartość na 100g

L-leucyna – 66,6g

L-izoleucyna – 16,7g

L-walina – 16,7 g

 

Dozowanie dla dorosłych:

10 g na dawkę (ok. 2 łyżeczek) zmiksowane z 1-2 decylitrami wody lub wg zalecenia. Wypij przed, podczas lub po treningu.

Umiejętne dawkowanie aminokwasów rozgałęzionych przyczynia się do szybszej regeneracji psychicznej i fizycznej. W związku z tym efektywniej można wykonywać kolejne treningi mając świadomość w pełni zregenerowanego organizmu.

 

Zalecana dawka nie powinna być przekroczona. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Ważne jest, aby dieta była bogata, a tryb życia zdrowy. Produkt trzymać w suchym miejscu poza zasięgiem dzieci.

BCAA aminokwasy rozgałęzione L-leucyna, L-izoleucyna, L-walina Holistic 300g