Holistic Ekologiczny Olej Lniany bogaty w niezbędne kwasy tłuszczowe

wpis w: Aktualności, Suplementy | 0

Ekologiczny olej lniany

 

Holistic Ekologiczny Olej Lniany

 

Holistic Olej Lniany jest suplementem diety.
Kraj importu: Szwecja

 

Olej lniany jest odnawialnym źródłem omega-3 oraz omega-6.

big_ekologiczny-olej-laniany-z-rozmarynem-na-zimno-t_oczony-w-SzwecjiRoślinny omega-3 zawarty np. w oleju lnianym jest znany pod nazwą ALA. Roślinny omega-6 występuje jako LA.

ALA oraz LA są niezbędnymi kwasami tłuszczowymi, co oznacza, że organizm potrzebuje ich, ale nie może ich sam wytworzyć. Dostarczane są one wraz z dietą. Omega 3 pochodzenia zwierzęcego, np. z tłuszczu wielorybiego lub rybnego nazwane są DHA oraz EPA. Nie są one niezbędne, gdyż ciało może je samo wytworzyć przetwarzając ALA. Szacuje się, że 5-15% ALA jest konwertowane na DHA oraz EPA. Oznacza to, że łyżka stołowa oleju lnianego odpowiada 3-4 kapsułkom zwierzęcego omega-3. Konwersja wymaga enzymów, które z kolei wymagają witamin i minerałów. Z tego powodu konwersja jest lepsza, jeżeli ciało ma dużo enzymów i środków odżywczych.

Ważnym składnikiem mózgu jest kwas tłuszczowy dokozaheksaenowy (DHA)
Jest on   zaliczany do grupy omega – 3,  powstaje z kwasu tłuszczowego alfa oleinowego, którego z kolei w oleju lnianym jest nawet powyżej 60% ogólnej zawartości występujących tam kwasów tłuszczowych.

Niski poziom tego DHA odpowiedzialny jest za chwiejne stany emocjonalne, pogorszenie pamięci, problemy ze wzrokiem i powstawanie schorzeń neurologicznych.

 

Nienasycone kwasy tłuszczowe wykazują również znaczenie przy prawidłowym funkcjonowaniu przewodu pokarmowego, układu oddechowego, a także nerek i narządów rozrodczych.  Niedobór może skutkować upośledzeniem czynności wielu organów wewnętrznych oraz zwiększoną podatnością na infekcje i zmiany skórne takie jak: łuszczenie się, odbarwienia czy nadmierne wysuszenie. Brak odpowiedniej ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych może być przyczyną bezpłodności

Być może właśnie dlatego wegetarianie łatwiej radzą sobie z przetwarzaniem ALA. Ponadto potrzebujesz witamin B, C oraz E, magnezu, wapnia oraz cynku.

Absorpcja omega-3 przez ciało jest utrudniona z przez cukier, rafinowane oleje roślinne, tłuszcze trans, alkohol i palenie.

Ekologiczny olej lniany z rozmarynem jest otrzymywany wg szwedzkich wymogów hodowli nasion lnu. Nasiona te wyciskane sa w Szwecji, w zaciemnionym, pozbawionym tlenu środowisku, przy temperaturze 37 stopni. Pozostałości są stosowane jako organiczna karma dla zwierząt hodowlanych.

 

Rekomendujemy tłoczony na zimno olej lniany jako źródło omega-3. Olej lniany jest najbogatszym, naturalnym źródłem kwasu alfa-linolenowego (ALA), który jest przetwarzany przez ciało na Kwas eikozapentaenowy oraz kwas dokozaheksaenowy. Zawiera także kwas linolowy (LA) przetwarzany na kwas dihomo-gamma-linolenowy (DHGLA), kwas gamma-linolenowy (GLA), oraz kwas arachidonowy (AA).

 

Zawartość:

250ml ekologicznego, tłoczonego na zimno oleju lnianego (max. 35 stopni C).

 

Skład:

Ekologiczny na zimno tłoczony olej z nasion hodowanych wg szwedzkich wymogów, antyoksydant (ekstrakt z rozmarynu).

 

Dozowanie dorośli:

1 łyżka stołowa dziennie lub wg zaleceń. Spożyć w ciągu 4 tygodni po otwarciu. Mogą wystąpić naturalne różnice w barwie i smaku.

 

Przechowywanie:

Przechowuj w zaciemnionym mijescu w lodówce. Nie przetrzymywać w miejscu ciepłym. Po użyciu zamknąć wieczko, aby produkt nie był narażony na kontakt z tlenem.

 

Deklaracja żywieniowa (per 100 g)
Energia 3 700 kJ / 884 kcal
Tłuszcze 99,3 g
W tym tłuszcze nasycone 8,3 g
tłuszcze jednonienasycone 22 g
tłuszcze wielonienasycone 69 g
Omega-3 (kwas alfa-linolenowy) 54,2 g
Omega-6 (kwas linolowy) 14,7 g
Omega-9 (kwas oleinowy) 21,8 g
Węglowodany 0 g
Błonnik 0 g
Proteiny 0 g
Sól 0 g

 

Ekologiczny olej lniany tłoczony na zimno źródło Omega-3 Holistic 250ml