Lecytyna Słonecznikowa Holistic suplement diety pomagający obniżyć cholesterol

wpis w: Aktualności, Suplementy | 0

Lecytyna Słonecznikowa  Holistic – Suplement Diety, Zawartość: 350 g.

Preparat w swoim składzie zawiera jedynie naturalną, niebieloną lecytynę w proszku pochodzącą z niemodyfikowanych genetycznie nasion słonecznika.

big_Lecytyna_S_onecznikowa

Lecytyna jest fosfolipidem i nie zawiera węglowodanów, białka ani cholesterolu. Jest substancją podobną do tłuszczy i także nazywaną fosfatydylocholiną lub fosfatydyloinozytolem.

 

Lecytyna zawiera dwa kwasy tłuszczowe, zawsze wielonienasycone oraz grupę fosforanową związaną z choliną lub inozytolem. Cholina i inozytol to dwie substancje podobne do witaminy B, które są bogate w lecytynę.

 

Lecytyna znajduje swoje zastosowanie w poprawie funkcjonowania wielu funkcji naszego organizmu.
Wpływa na m.in. układu pokarmowego, krążenia czy też odpornościowego.
Z użyciem lecytyny można skutecznie obniżyć poziom złego cholesterolu zwiększając za razem ilość dobrego cholesterolu (HDL), reguluje także prace wątroby.

 

Membrany komórkowe ciała składają się w ok. 50% z fosfolipidów. Duże zasoby lecytyny znajdują się w ważnych organach, jak mózg, serce, wątroba, nerki, szpik kostny, mięśnie i systemie nerwowym. Ok. 1/3 suchej masy mózgu składa się z lecytyny i substancji lecytynowych. Lecytyna słonecznikowa Holistic zawiera kwasy tłuszczowe Omega-3 i omega-6.

Deklaracja odżywcza na 100g Zawartość na miarkę, 1 łyżka stołowa = c. 10g ZDS w %
Wartość kaloryczna 719 kcal (2962 kJ) Fosfolipidy 9,5 g *
Fosfolipidy >95 g Cholina 223 mg *
Tłuszcz 1,5 g Inozytol 316 mg *
Białko 0 g Fosfor: 269 mg 38,00%
Węglowodany Potas 110 mg 6,00%
Woda < 1,5 g * brak ZDS dla tego składnika

 

Lecytyna Holistic jest nie tylko pożyteczna dla zdrowia, ale wspaniale nadaje się jako dodatek do soków, kremów, lodów, budyniów, musów.

 

 

Dawkowanie: 2 łyżki dziennie lub wg zaleceń. Zalecana dawka nie powinna być przekroczona. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Chronić przed wilgocią i trzymać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

 

Lecytyna słonecznikowa, niebielona, bez GMO Holistic 350g