Morszczyn – fucus serratus na bóle stawów i problemy skórne

wpis w: Polecamy | 0

Morszczyn piłkowany (fucus serratus) jest rodzajem wodnego glonu z rodziny brunatnic. Naturalnie występuje w wodach Oceanu Atlantyckiego i Spokojnego. Jego plecha (Thallus Fuci) obfituje w witaminy i minerały. Bogata jest ona m.in. w jod, miedź, brom, wapń, cynk, fukoidynę, laminarynę, kwas alginowy, arsen. Dzięki swoim właściwościom, morszczyn znajduje zastosowanie zarówno w fitoterapii, jak i kosmetyce.

morszczyn piłkowany, fucus serratus, (fot. L:A Bruket )
morszczyn piłkowany, fucus serratus, (fot. L:A Bruket )

Morszczyn ma lecznicze działanie w przypadku niedoczynności tarczycy (wywołanej brakiem jodu), miażdżycy, nadciśnienia tętniczego, pomaga przy problemach z wypróżnianiem się oraz w odchudzaniu poprzez regulację apetytu, a także wspomagając naturalne procesy przemiany materii, i wchłaniania tłuszczów.

Specjalne kąpiele z morszczynem wykazują dobroczynne działanie na skórę i organizm człowieka. Ułatwia on gojenie ran, działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, ma działanie lecznicze w przypadku atopowego zapalenia skóry, egzemy, bólów reumatycznych i artretycznych bólach stawów.

Kosmetyki z morszczynem pomagają w walce z cellulitem.

Morszczyn piłkowany – ( fucus serratus) do przygotowania kąpieli.

Morszczyn do przygotowania kąpieli
Morszczyn do przygotowania kąpieli

Opakowanie  L:A BRUKET zawiera ok. 350g suszonych, ręcznie zbieranych alg (morszczyn, fucus serratus), które wystarczają do przygotowania kąpieli w wannie przeciętnych rozmiarów. Wodorosty są wg tradycji ręcznie wyławiane z wód w okolicach Varberg, na zachodnim wybrzeżu Szwecji, a potem poddawane naturalnemu procesowi suszenia. Morszczyn jest od dawna stosowany podczas kuracji zdrowotnych, pomaga stymulować cyrkulację krwi, rozładowywać napięcie mięśniowe, łagodzi bóle stawów, mięśni, podrażnienia skórne i poparzenia słoneczne.

Instrukcje przygotowania kąpieli:

Do przygotowania kuracji, oprócz wodorostów, niezbędna jest sól morska (dostępna tutaj).

Wypełnij 10-litrowe wiadro gorącą wodą i dodaj 300g soli morskiej. Wysuszone wodorosty wsadź do gorącej wody i pozostaw na ok. 30 minut. Kiedy wodorosty staną się miękkie, uwolnią w wodzie minerały oraz substancje. Teraz, wypełnij wannę gorącą wodą i dodaj przygotowaną mieszankę wodorostów. Do kąpieli dodaj jeszcze nieco soli morskiej i zamieszaj.

Woda morska na zachodnim wybrzeżu zawiera ok. 3% soli, co równa się 3 kg soli na 100 litrów wody. Ułóż się wygodnie w wannie i pozostań w wodzie przez 20 minut, masując ciało gałązkami wodorostów. Po zakończeniu kąpieli, nie spłukuj się wodą, tylko pozwól skórze wyschnąć w naturalny sposób, bez używania ręcznika. Upewnij się, że masz trochę czasu na relaks po takim zabiegu.

 Szwedzkie wodorosty ( morszczyn, fucus serratus) do nabycia online (TUTAJ)

Sól Morska do przygotowania kąpieli do nabycia (TUTAJ)

Zapraszamy także od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00 – 17:00 do naszego Centrum SVEA Health Beauty Organic, ul. Karowa 18a, 00-324 Warszawa.

Zapraszamy!