Odkwaszanie organizmu, cellulit i otyłość

wpis w: Zdrowie | 0

Odkwaszanie organizmu

Odkwaszanie organizmu to przywrócenie mu równowagi kwasowo zasadowej. Jest to mechanizm, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie najważniejszych procesów życiowych – metabolizmu, układu odpornościowego, stanu skóry. Odkwaszanie odbywa się poprzez stopniowe uzupełnianie niedoborów związków alkalicznych (zasad), uzupełniając je dobrze skomponowaną dietą. Długość procesu odkwaszania zależeć będzie między innym od stopnia, w jakim organizm został zanieczyszczony. Dla zachowania korzystnych efektów odkwaszonego organizmu, ważne jest aby przestrzegać zalecanej diety zasadowo-alkalicznej, a także zmienić styl życia, włączając w nie aktywność fizyczną.

Odkwaszanie a cellulit

Ponowna mineralizacja tkanki łącznej sprawia, że na nowo staje się ona elastyczna i nawilżona. Skóra staje się wyprasowana – odzyskuje gładkość i jędrność. Cellulitis znika, uwalniając skórę od obecnych w niej wcześniej zanieczyszczeń. Bez odkwaszenia organizmu, niestety żadne inne sposoby usuwania cellulitu nie będą skuteczne. Nie można się go bowiem pozbyć, bez wcześniejszego usunięcia przyczyny – kwasów.

Odkwaszanie a otyłość

Dieta odkwaszająca jest jednocześnie dietą odchudzającą. Wyeliminowanie z niej składników demineralizujących, oznacza usunięcie składników bogatych w cukry i tłuszcze jednonienasycone – odpowiedzialne za otyłość i najtrudniej spalane w procesie metabolizmu. Dieta zasadowa znacznie mniej obciąża organizm i układ trawienny. Jej składniki są zamieniane na energię i stopniowo uwalniane. Przekłada się to na zmniejszenie odczuwania głodu.

Odkwaszanie a trawienie

Przywrócenie prawidłowego pH organizmowi oznacza uzupełnienie niedoboru minerałów. Wcześniejsza demineralizacja oznaczała, że wybrane narządy przestawały pracować swoją pełną mocą. Dotyczy to między innymi układu trawiennego. Odkwaszony organizm zostaje zregenerowany, poprzez przywrócenie narządom wewnętrznym dawnej sprawności. Trawienie i przemiana materii staje się efektywniejsza.

Odkwaszanie a nagromadzenie wody

Zmniejszenie ilości sodu, a zwiększenie ilości potasu. To główny krok, do pozbycia się obrzęków i opuchlizny ciała. Jedną z niechcianych właściwości soli jest to, że zatrzymuje ona wodę. Zmniejszając poziom soli (sodu) w organizmie, przywracamy mu właściwą gospodarkę wodą. Jej nadmiar jest wydalany, a opuchlizny i obrzęki zaczynają znikać i rzadziej się pojawiają

Sprawdź odkwaszanie organizmu minerałami zasadowymi – suplement diety

odkwaszanie organizmu
odkwaszanie organizmu