Odkwaszanie Organizmu Minerałami Zasadowymi BasBalans Holistic

wpis w: Aktualności, Suplementy | 0

 

Holistic BasBalans – 250g

Odkwaszanie organizmu

Przywracanie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu minerałami zasadowymi

Suplement Diety

Kraj importu: Szwecja

big_minera_y_odkwaszaj_ce_organizm_basbalansholiticBalans kwasowo-zasadowy (pH) to jedna z najważniejszych równowag ciała.

Jak łatwo i szybko sprawdzić pH  organizmu ? Aby to zrobić użyj do tego specjalnych pasków pH od Holistic.

 

Holistic BasBalans to suplement diety zawierający składniki mineralne przywracające naturalne pH ciała.

Magnez pomaga zredukować zmęczenie i wyczerpanie. Przyczynia się do prawidłowego metabolizmu energetycznego, pomaga również w normalnym funkcjonowaniu systemu nerwowego i prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Magnez przyczynia się także do prawidłowego utrzymania kości i zębów.

Magnez jest składnikiem mineralnym służącym do prawidłowego przebiegu licznych procesów odbywających sie organizmie w ramach przemiany materii. Wchodzi w skład ponad 300 enzymów. Wpływa korzystnie na funkcje układu nerwowego oraz usprawnia pracę szarych komórek. Poprawia pamięć i myślenie.

Potas pomaga w funkcjonowaniu systemu nerwowego i przyczynia się do prawidłowej pracy mięśni a także wspomaga prawidłowe ciśnienie krwi.

Najważniejszą funkcją potasu jest regulowanie gospodarki wodnej, kontrola ciśnienia krwi oraz pracy nerek.

Cynk wspomaga prawidłowe funkcje sytemu odpornościowego oraz przyczynia się do prawidłowej pracy umysłowej, pomaga chronić komórki przed stresem oksydacyjnym, utrzymać prawidłowe kości, wzrok, włosy, paznokcie i skórę. Cynk przyczynia się do prawidłowego metabolizmu węglowodanów oraz prawidłowej przemianie kwasów tłuszczowych i witaminy A. Przyczynia się także do prawidłowej syntezy DNA. Cynk wspomaga prawidłowe funkcje płodności i reprodukcji, pomaga w utrzymaniu normalnego poziomu testosteronu we krwi oraz przyczynia się do utrzymania prawidłowej równowagi kwasowo-zasadowej.
Zawartość: 250g
Składniki:

·         wodorowęglan sodu

·         mleczan magnezu

·         fosforan sodu

·         cytrynian potasu

·         jabłczan potasu

·         jabłczan cynku

·         ditlenek krzemu

 

Zawartość na 5 gramów (1 łyżeczka od herbaty)

  ZDS
Sód 1 132 mg ZDS Brak
Potas 247 mg 12,00%
Fosforan sodu 245 mg ZDS Brak
Magnez 50 mg 13,00%
Cynk 5 mg 50,00%

Dawkowanie dla dorosłych:

Dozowanie: 1/2-1 łyżeczka na szklankę wody. 1-3 razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami.

Przyjmować co najmniej pół godziny przed lub więcej niż 2 godziny po posiłku.
Zalecana dawka nie powinna być przekroczona. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Ważne jest, aby dieta była bogata, a tryb życia zdrowy.  Produkt trzymać w suchym miejscu poza zasięgiem dzieci.
Produkt został przetestowany i zatwierdzony.

Produkt został przetestowany przez firmę badawczą Eurofins w 2013 roku. Analiza potwierdza, że produkt nie zawiera substancji dopingowych. Produkt jest dopuszczony bez uwag.

 

Dlaczego zakwaszenie jest groźne?

Nadmierna kwasowość osłabia cały Twój organizm. Efektem długotrwałego zakwaszenia organizmu są m.in. nadwaga, cellulit, obrzęki kończyn, ogólne zmęczenie, bóle głowy, problemy z koncentracją, depresja, łamliwość paznokci, wypadanie włosów i nie tylko. Organizm broni się  i próbuje  wyrównać wewnętrzne pH,  zabierając z zębów, kości, włosów, paznokci. potrzebne dla prawidłowego funkcjonowania związki, takie jak potas, magnez, sód i cynk. Ciało wytwarza wtedy  tkankę tłuszczową której zadaniem jest magazynowanie  kwaśnych toksyn z dala od  kluczowych organów, jak nerki, serce, wątroba.

Co powoduje zakwaszenie?

przede wszystkim konsumpcja mięsa, słodycze, sery żółte i pleśniowe, większość leków, kawa i herbata, napoje gazowane, sztuczne słodziki, biały ryż, sól, biała mąka pszenna, wino, stres, przygnębienie, złość

Zakwaszenie może powodować wiele zmian i chorób takich jak m. in.

 • nowotwory
 • kamienie nerkowe
 • osteoporoza
 • cukrzyca
 • zapalenia stawów
 • choroby serca
 • miażdżyca
 • łamanie zębów i paznokci
 • nadżerki na błonach śluzowych
 • zmarszczki
 • problemy z włosami
 • zmiany zwyrodnieniowe stawów

 

Neutralizacja kwasów minerałami zasadowymi

Kwasy mogą być zneutralizowane w organizmie przez potas, magnez, sód, cynk. Wszystkie wymienione minerały są zawarte w produkcie Holistic BasBalans.

Celem usunięcia produktów odpadu powstających w procesie neutralizacji kwasów, niezbędne jest picie w dużych ilości wody. W przeciwnym wypadku produkty odpadu blokują metabolizm i przyczyniają sie do powstawania obrzęków kończyn.

Jak sprawdzić poziom kwasowości w organizmie?

Kwasowość i zasadowość można określić za pomocą paska pH od Holistic. Papier pH Holistic nadaje się zarówno do zdejmowania próbki moczu, jak i śliny.

Jaka jest optymalna wartość pH ? Poranne pH śliny  powinno  się mieścić w przedziale 6.8-7.2. Poranne pH moczu zawsze powinno być niższe od pH śliny. Jeżeli Twoja wartość pH śliny jest niższa niż 6.8, powinieneś zneutralizować nadmiar kwasów. Możesz zaprzestać neutralizacji kwasów w chwili, gdy pH śliny osiągnie poziom przynajmniej pH 6.8. W tym czasie, pH moczu będzie wyższe od pH śliny, z uwagi na nadmiar związków zasadowych pochodzących z suplementacji, które będą wydalane wraz z moczem.

Kiedy należy mierzyć pH ? Poziom pH mierz rano przed śniadaniem. Pamiętaj, aby sprawdzić swoje  pH przed rozpoczęciem suplementacji.

Odkwaszanie Organizmu Minerałami Zasadowymi BasBalans Holistic 250g