Siarczan Glukozaminy z Metylosulfonylometanem Holistic

wpis w: Aktualności, Suplementy | 0

Siarczan Glukozaminy z Metylosulfonylometanem 

Suplement Diety
Kraj importu: Szwecja
Produkt jest wykonany ze skorupiaków.

Siarczan glukozaminy – glukozamina należy do tzw. aminocukrów, występuje w macierzy chrząstki stawowej. Jest związkiem absolutnie niezbędnym do budowy glikozaminoglikanów i proteoglikanów. Wpływa na strukturę tkanki chrzestnej, zwiększa jej odporność na przeciążenia, pobudza syntezę chrząstki poprzez chondrocyty (podstawowe komórki tkanki chrzęstnej).

Suplementację siarczanem glukozaminy szczególnie poleca się w profilaktyce urazów aparatu ruchu, jak i wspomagająco w okresie rehabilitacji.

large_siarczan-glukozaminy-z-Metylosulfonylometanem

MSM, czyli metylosulfonylometan to organiczny związek siarki, odgrywa ważną rolę przy syntezie aminokwasów, enzymów, immunoglobulin (przeciwciał) oraz glutationu – bardzo silnego wewnątrzkomórkowego antyoksydantu chroniącego komórki przed destrukcyjnym działaniem wolnych rodników.

Działa przeciwreumatycznie i przeciwzapalnie. Ma znaczące działanie przy regeneracji tkanki chrzęstnej w stawach. Utrzymuje elastyczność i czystość tętnic zapobiegając osadzaniu się płytki miażdżycowej. Pomaga łagodzić reakcje organizmu na alergeny z chemikaliów, pokarmowe i wziewne, ponieważ blokuje działanie histaminy powodującej reakcję alergiczną.

Przede wszystkim jednak MSM działa przeciwbólowo, ponieważ hamuje impulsy bólowe wzdłuż włókien nerwowych oraz zmniejsza ciśnienie w komórkach.

 

Zawartość: 100 kapsułek
Składniki:

  • siarczan glukozaminy
  • metylosulfonylometan
  • Wypełniacz: celuloza mikrokrystaliczna
  • Kapsułka roślinna składa się z celulozy drzewnej.
Zawartość w kapsułce w kapsułce
Glukosaminsulfat 375 mg
MSM 250 mg
Zawartość Na 100 g
Popiół 12 g
Białko surowe 11,5 g
Tłuszcz surowy 1,5 g
Włókno surowe 0,2 g

Zalecana dawka nie powinna być przekroczona. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Ważne jest, aby dieta była bogata, a tryb życia zdrowy. Produkt trzymać w suchym miejscu poza zasięgiem dzieci.

 

Siarczan Glukozaminy z Metylosulfonylometanem Holistic 100 kaps