Sokoterapia – oczyszczanie organizmu po szwedzku

wpis w: Polecamy, Prasa | 0

Sokoterapia jako model oczyszczania organizmu była stosowana od lat w szwedzkich sanatoriach i pensjonatach. Dzięki tej metodzie, polegającej na okresowym zastąpieniu tradycyjnych pokarmów specjalnie przygotowanymi płynami, w tym sokami, bulionami i herbatkami, organizm pacjenta zostaje oczyszczony poprzez wydalenie toksyn. Za wysoką efektywnością tej metody idą także pewne uwarunkowania,  o których należy pamiętać. Sokoterapia nie jest dla każdego, należy ją przeprowadzać pod okiem trenera prowadzącego i przestrzegać ustalonej na początku diety. Niektóre schorzenia eliminują możliwość poddania się pacjenta oczyszczaniu organizmu poprzez terapię sokową.

Nadrzędnym celem sokoterapii jest poprawienie samopoczucia, wyglądu skóry, paznokci, eliminacja niektórych dolegliwości, które towarzyszą nam na co dzień, jak przemęczenie, apatia etc.  Prawidłowo przeprowadzonej terapii może towarzyszyć spadek wagi, chociaż nie jest to najważniejszy efekt kuracji.

Cały artykuł naszego eksperta,  poświęcony temu tematowi można przeczytać w najnowszym wydaniu magazynu ART OF BEAUTY:

ART OF BEAUTY, Grudzień 2013
Tytuł artykułu: „Sokoterapia – szwedzki model oczyszczania organizmu
Autor: Jadwiga Malik, Svea Health Beauty Organic

"Sokoterapia - szwedzki model oczyszczania organizmu", Art of Beauty, grudzień 2013
„Sokoterapia – szwedzki model oczyszczania organizmu”, Art of Beauty, grudzień 2013

Jesteś zainteresowany sokoterapią i chcesz wiedzieć więcej na temat oczyszczania organizmu? Zapraszamy do wypełnienia poniższego formularza kontaktowego. Odpowiemy na Twoje pytania, poinformujemy o najbliższych terminach konsultacji lub warsztatach, które organizujemy w naszym centrum SVEA Health Beauty Organic w Warszawie.