Straty witaminy E pod wpływem ciepła, słońca i tlenu

wpis w: Suplementy, Witaminy | 0

Witamina E jest najlepszym przyjacielem skóry i jednym z najważniejszych czynników sprzyjających pięknej skórze, pomaga m.in. chronić komórki przed stresem oksydacyjnym.

Zawartość witaminy E w skórze zmniejsza się wraz z wiekiem i ekspozycją na słońce. Badania wykazały, że ekspozycja na promieniowanie UV potrafi zredukowć zawartość witaminy E w skórze nawet o 70-80%.

Witamina E od Holistic to nie jest zwykła jedna witamina, ale złożona z 4 tokoferoli i 4 tokotrienoli.

Witamine E Tokoferole Tokotrienole Holistic Warszawa Sklep
Witamine E Tokoferole Tokotrienole Holistic Warszawa Sklep

Witamina E występuje w olejach roślinnych, jak olej z kiełków pszenicy, olej słonecznikowy i z krokosza barwierskiego, można ją spotkać także w orzechach i ziarnach, ale również jajkach i tłustych rybach.

Niestety, dla dostarczenia odpowiedniej ilości witaminy E niezbędnym jest spożywanie dużych ilości pożywienia, aby uzyskać dawkę 200mg (czyli tyle, ile znajduje się w jednej kapsułce Holistic) należałoby spożyć 715 g ziaren słonecznika lub 4 filiżanki oleju słonecznikowego, ewentualnie 830g migdałów.

Witamina E jest podatna na destrukcję przez tlen, temperaturę i światło. Pożywienie przetwarzane metodą np. podgrzewania traci ok 80% zawartości witaminy E.

Witamina E od Holistic w sklepie TUTAJ