Witamina K2+D3 w organicznym oleju z oliwek

wpis w: Aktualności | 0

Witamina K2+D3 w organicznym oleju z oliwek już jest

http://sklep.sveaholistic.pl/holistic-witamina-k2-d3-w-oleju-z-oliwek.html

Witamina K oraz witamina D są witaminami rozpuszczalnymi w tłuszczach.  K2+D3 z olejem z oliwek zawiera witaminy K2 oraz D3 rozpuszczone w  organicznym oleju z oliwek, dzięki czemu są one najlepiej przyswajalne.

Witamina K przyczynia się do normalnego krzepnięcia krwi oraz utrzymania tkanki kostnej w prawidłowej formie.

Witamina D pomaga w normalnym funkcjonowaniu systemu odpornościowego, utrzymaniu właściwej struktury kości, odpowiednim funkcjonowaniu mięśni i
zębów.

witamina K2 + D3
Witamina K2+D3 w oleju z oliwek jest suplementem diety.

Zawartość: 60 kapsułek

Skład:
Wypełniacz (organiczny olej z oliwek)
D3 (cholecalciferol)
K2 (MenaQ7)

Kapsułka jest pochodzenia roślinnego i składa się z karageniny i skrobi.
Witamina D pozyskiwana jest z tłuszczu z wełny owczej . Witamina K2 jako MK  -7 ( MenaQ7 ) jest naturalną formą witaminy K pozyskaną z natto , tradycyjnego japońskiego pożywienia złożonego ze sfermentowanej soi.

Zawartość w kapsułce ZDS
Witamina K2 45 µg 60%
Witamina D3-50 µg (2000 IE ) 1 000%

Dozowanie:
1 kapsułka dziennie lub wg zalecenia.

Rekomendowana dawka nie może być przekroczona. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Ważnym jest, aby dieta była  zróżnicowana i zbilansowana, a prowadzony tryb życia zdrowy.
witamina K2 + D3 w oleju z oliwek Holistic
Przyjmowanie witaminy D może zwiększyć potrzebę przyjmowania dodatkowej  dawki magnezu.

Od dłuższego czasu wiadomo, że witamina K odgrywa dużą rolę w procesie krzepnięcia krwi. Nie tak dawno odkryto także, że witamina K ma znaczny wpływ na metabolizm wapnia w organiźmie, zapewniając funkcje białek wiążących i transportujących wapń. Witamina K jest podzielona na podgrupy, witaminy K1 i K2, gdzie K1 przyczynia się do produkcji czynników krzepnięcia, natomiast K2 jest ważna dla zdrowia naczyń i kości, pomagając organizmowi w procesach wiązania wapnia. Witamina K2 działa poprzez aktywację osteokalcyn – białek wiążących wapń, które przechowują wapń w kościach i MGP, który zarówno zapobiega gromadzeniu się wapnia w ścianach tętnic i pomaga w odprowadzaniu wapnia od ścian tętnic . To sprawia, że witamina K2 pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia dwóch z najbardziej przechowują wapń w kościach i MGP, który zarówno zapobiega gromadzeniu się wapnia w ścianach tętnic i pomaga w odprowadzaniu wapnia od ścian tętnic . To sprawia, że witamina K2 pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia dwóch z najbardziej rozpowszechnionych chorób, a mianowicie, osteoporozy i choroby sercowo-naczyniowej, co wykazano w badaniach naukowych.

Istnieją różne rodzaje witaminy K2 , spośród których najefektywniejszymi są dwie występujące naturalnie – MK – 7 oraz menachinon – 7 . Organizm, za pomocą bakterii w jelitach sam może przekształcać występującą w zielonych warzywach liściastych witaminę K1 w witaminę K2. Z uwagi jednak na zmiany, jakie zaszły w naszej diecie, zawierającej obecnie mniej niż dawniej warzyw, a więcej pożywienia przetworzonego, organizm dostaje jedynie niewielką dawkę witaminy K1. Gorsza niż kiedyś flora bakteryjna jelit również utrudnia proces przetwarzania witaminy K1 w witaminę K2, co w połączeniu z niską absorpcją witaminy K1 czyni brak witaminy K (zarówno K1, jak i K2) zjawiskiem powszechnie występującym w społeczeństwie zachodnim.

Absorpcja witaminy K2 przez ciało jest jednak bardzo skuteczna za pośrednictwem suplementów. Witamina D3 jest następną witaminą, która jest ważna dla zdrowia kości, zwiększając wchłanianie wapnia w jelicie. Gdy ilość wapnia w organiźmie zwiększa się, ważnym jest, żeby był on składowany w kościach, a nie w ściankach naczyń tętniczych lub mięśniach naczyń tętniczych, gdzie może wywołać problemy sercowo-naczyniowe. Z tego powodu witamina K2 odgrywa kluczową rolę i korzystne może być jednoczesne przyjmowanie witamin D3 i K2.

Witaminę K2 + D3  w ekologicznym oleju z oliwek kupisz tutaj